مهدکودک شقایق

خدمات


یک مهد کودک خوب چه استانداردهایی دارد؟

به طور کلی وظیفه یک مهد کودک خوب فقط این نیست که کودکان را در غیاب والدینشان ایمن نگه دارند و آنها را خوب تغذیه کند، بلکه مهد کودک باید مانند یک مدرسه کارآمد تجربیات آموزش با کیفیت عالی را برای کودکان فراهم کند.

وظیفه اصلی یک مهدکودک،آموزش مهارتهایی است که یک کودک برای موفقیت در آینده به آنها نیاز دارد. جایی که بسیاری از اِلمان های موفقیت در زمان کودکی شکل می گیرد. این مهارت ها اکتسابی و قابل آموزش دادن است و مهم آن است که از سنین کودکی این آموزش ها توسط افراد و مربیان باتجربه به کودک آموزش داده شود، که همزمان با رشد کودک و تکرار مداوم این آموزش ها تبدیل به مهارت ها و توانایی او برای  بهتر زندگی کردن گردد.


کلاس های فوق برنامه

زبان انگلیسی (به روش فونیکس)

این کلاس زیرنظر دبیری باتجربه با مدرک تحصیلی فوق لیسانس فرانسه انجام می گیرد. روش فونیکس، روشی است که انگلیسی را به صورت اصولی و کاربردی به کودکان آموزش می دهد. این آموزش مبتنی بر سیستمی همانند آموزش زبان مادری است و از آنجا که با فعالیت های متنوعی همچون نقاشی، شعر و سرود همراه است، برای کودکان بسیار شاد و جذاب بوده و خسته کننده نمی باشد. امروزه از این روش در اکثر مدارس عالی کشورهای پیشرفته دنیا استفاده می شود و در مهد کودک شقایق طبق برنامه ریزهای انجام شده هر روز هفته برگزار می گردد.


نقاشی و خلاقیت

نقاشی و خلاقیت

کلاس نقاشی مهد کودک شقایق زیرنظر مربی باتجربه با مدرک تحصیلی فوق لیسانس نقاشی و گرافیک با هدف تقویت خلاقیت، یک روز در هفته برگزار می گردد.
تفاوت این کلاس ها با سایر آموزش های برگزار شده در دیگر مهد های کودک در این است که در این کلاس ها با متد نوینِ آموزشی به توانمند سازی قدرت خلاقیت کودکان کمک می نماید. خلاقیتی که با تصور کردن و به خاطر سپردن یک طرح و بعد اجرای آن به روشی که کودک می تواند بال های خیال خود را بر بوم نقاشی خود بگستراند. این کلاس های آموزشی شروعی است برای تربیت کودکان خلاق که نه فقط بیاموزند بلکه بدانند که چگونه می توانند خودشان در نقش بستن موفقیت در زندگیشان مؤثر باشند و هر چیزی را به عنوان قواعد از پیش تعریف شده قبول ننمایند.
اجرای این اصول به عنوان یکی از مهم ترین مسئولیت های اجتماعی مهد کودک شقایق است که به تولید نسلی بپردازند که در ترسیم آینده روشن خویش و میهنشان سهیم باشند. نسلی کاوشگر و خلاق برای بهره گیری از تمام توان خویش برای آباد سازی سرزمین مادریشان "ایران"
ژیمناستیک

ژیمناستیک

کلاس ژیمناستیک زیرنظر مربی با لیسانس تربیت بدنی و کارت مربیگری ژیمناستیک که به مدت 15 سال با مهد کودک شقایق همکاری دارند، برگزار می شود و هدف این کلاس، تقویت حرکات بدنی و علاقه مند کردن کودکان به ورزش است. این ورزش به یک انسان کمک می نماید که برای غلبه بر موانع از تمامی اعضای بدن خویش به درستی استفاده نماید و ورزشی است که هماهنگ کننده احساس و عقل برای به نمایش درآوردن حرکت های زیبا است.
حرکت هایی که تمامی ما انسان ها از دیدن آنها لذت می بریم و چه خوب بتوانیم نسلی را پرورش دهیم که بتوانند از سنین کودکی مهارت هایی را بیاموزند که تعادل و هماهنگی بین تمامی احساسات و اعضایشان در جهت دستیابی به بزرگترین اهداف زندگی شان هماهنگ نمایند. به نظر شما وجود چنین انسان هایی ، برای امروز کشور ما نمی توانست مفید باشد؟
مطمئناً جوابتان مثبت است و این رسالتی است برای سیستم آموزشی که مهدکودک برای پرورش کودکان انتخاب می نماید. برای آنکه هر برنامه ای و هر متد آموزشی را به دلیلی بزرگ و مهم انتخاب کرده است. در مهد کودک شقایق این مهم برای شما و فرزندانتان مهیا شده است.
شطرنج

شطرنج

این کلاس زیرنظر مربی قهرمان شطرنج، برگزار می شود و هدف تقویت تمرکز و قدرت تخیل کودکان و مهم تر از همه، ایجاد حس مسئولیت پذیری در کودکان است.
شطرنج مهارت هدایت و رهبری در انسان ها را تقویت می نماید. مهارت استفاده از تمامی استعدادها و توانایی های هر شخص با توجه به قدرت و نوع حرکتی که می تواند برای ما در زندگی انجام نماید. فهم این موضوع که هر استعدادی قرار نیست مانند دیگر استعدادها قدرت متشابه داشته باشد و یا یک نوع حرکت و وظیفه را در زندگی ما انجام دهد ولی هر کدام برای پیروزی در زندگی مهم هستند؛ فقط باید به عنوان بازیگردان زندگی، در درجه اول این استعداد و توانایی خودمان را بشناسیم و بعد بدانیم که چگونه می توانیم از هرکدام در جهت بیشترین کارایی استفاده نماییم.
شطرنج، علاوه بر ایجاد استقامت و پافشاری برای رسیدن به اهداف در زندگی به شدت بر تقویت هوش هیجانی کودکان نیز تاثیرگذار است. هوش هیجانی یکی از مهمترین عامل های موفقیت در زندگی آینده کودکان می باشد.
کلاس I math (شناخت مفاهیم پایه ریاضی)

کلاس I math (شناخت مفاهیم پایه ریاضی)

آی مت چیست؟
آی مت یک برنامه منحصر به فرد جهت غنی سازی محیط در راستای ارتقاء و تقویت مهارت های پایه مانند مشاهده کردن، فکر کردن، استدلال، برداشتن موانع خلاقیت و... در کودکان 3 تا 7 سال است.
کلاس I mathزیرنظر مربی با مدرک فوق لیسانس علوم تربیتی، در مهد کودک برگزار می شود. این کلاس ها مزایای بسیاری دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره شده است:
 • آموزش ریاضی با بازی و پرورش خلاقیت
 • از بین بردن ترس از ریاضی و ساده کردن آموزش ریاضی در سال های آتی
 • آموزش به شکل عینی و همراه با کشف و لمس ابزارهای آموزشی
 • پرورش تفکر واگرا، غنی سازی فضا، افزایش مهارت های ارتباطی و انجام کارهای گروهی و فعالیت های حرکتی
 • پرورش مهارت های اندیشیدن، بالابردن قدرت درک، افزایش دقت و مشاهده در یک ساختار سلسله مراتبی و تدوین شده

کلاس مهارت های حسی و حرکتی

در فرآیند تحول، رشد بهنجار توانایی حسی-حرکتی از مؤلفه‌های اصلی سازگاری، سلامت جسمانی، اجتماعی و رشد شناختی به‌ حساب‌ می ‌آید؛ این مهارت توانایی دستکاری محیط از سوی کودک را فراهم کرده و باعث افزایش ظرفیت‌ های هوشی و تعامل کافی با محیط و همسالان می ‌شود. آسیب ‌های فرآیند تحولی مجموعه ‌ای از توانایی‌ ها را تحت تأثیر خود قرار می ‌دهد. هدف پژوهش حاضر از بین مجموعه آسیب ‌ها، بررسی آسیب مهارت ‌های حسی-حرکتی و پیامدهای روان‌ شناختی آن در کودکان دارای ناتوانی ‌های رشدی و ذهنی، کودکان با اختلال کمبود توجه و بیش فعالی و کودکان با اختلال یادگیری ویژه است. این سه اختلال جزء اختلال ‌های با میزان شیوع بالا در فرآیندهای تحولی می ‌باشند.

قبل از اینکه به مفاهیمی همچون توجه، تمرکز و یادگیری و حافظه پرداخته شود، بهتر است والدین اطلاعاتی درمورد روند شکل گیری و پیش نیازهایی که در کودک باید وجود داشته باشد تا او بتواند بهترین استفاده را از ظرفیت های مغزی اش ببرد، داشته باشند.

کودکی که به دنیا می آید ابتدا مجهز به انواع حس هایش است؛ همان پنج حس شنوایی، بینایی، چشایی، بویایی، و لامسه؛ البته امروزه دانشمندان به دو حس دیگر تعادل و حس های دهلیزی هم اشاره می کنند. پس کودک در ابتدا باید بتواند هماهنگی و تعادل در بروز و ظهور هر حس بطور جداگانه و در تعامل با یکدیگر نشان دهد، بعد از آن کم کم در مسیر رشد، توانایی های حرکتی نیز به توانایی های کودک اضافه می شود، آنجا که شروع به چنگ زدن می کند، آرام آرام راه می رود و می دود و باید تعادل خود را حفظ کند.

انجام این تمرین ها به کودک اجازه می دهد که به توانایی های خویش بیش از پیش واقف شود و علاوه بر آن بتواند بر بسیاری از ترس های خویش که عموماً از ناآگاهی در مورد توانایی های خود است، غلبه نماید. مهد کودک شقایق با بهره گیری از مربیان با تجربه و برنامه آموزشی مدون و کاربردی که برای این مهم ترسیم نموده است، توانسته است در این زمینه آموزشی نیز جزء مهد های کودکی باشد که پیشرو بوده و بهترین شرایط را برای آموزش و تربیت کودکان مهیا نماید.

ما برای ایجاد محیطی شاد و امن برای دلبندان شما قوانین و مقرراتی را تنظیم نموده ایم که پایبندی به آنها موجب گردیده است، مدیران و مربیان  مهد کودک شقایق بتوانند در امر خدمت رسانی و شرایط لذت بخش برای شما و فرزندتان، به بهترین شکل عمل نمایند و رضایت بالای 95 درصدی از عملکرد  مهدکودک و کارکنان مجموعه، گواه این ادعاست.

پیشنهاد می نمایم این ضوابط و مقررات را برای آگاهی بیشتر از نحوه کاری و آشنایی با ما مطالعه نمایید.


ضوابط و مقررات داخلی مهد کودک شقایق

 • ساعت کار مهد کودک از ساعت 7:30 صبح الی 3:30 بعداز ظهر می باشد. بعد از ساعت فوق نهایتا تا ساعت ۵ بعداز ظهر می باشد که اضافه ساعتی تعلق می گیرد.
 • ساعت صبحانه از 8:30 صبح الی 9 صبح می باشد (قبل از ساعت 8:30 ورزش صبحگاهی داریم)
 • شروع کلاس های درسی از ساعت ۹ صبح می باشد.
 • تغذيه میان وعده که از منزل آورده می شود بین ساعت ۱۰ الی ۱۱ صبح به مدت ۲۰ دقیقه می باشد.
 • تغذيه شامل میوه تکه شده در ظروف در بسته، آب میوه، آجيل خام، بیسکویت ساده و شیر می باشد. لطفا از آوردن شکلات، بیسکویت شکلاتی، چوب شور و هر نوع پفک و چیپس و نوشابه گازدار و آبنبات جدا خودداری فرمایید. باقی مانده تغذيه بعد از ظهر به کودکان داده خواهد شد.
 • تعطیلات مهد کودک فقط تعطیلات رسمی کشور می باشد.
 • از دادن هر نوع دارو به کودکان معذوریم.
 • از آوردن کودکان بیمار به مهد کودک جدا خودداری فرمایید. در صورت مشاهدی هر نوع بیماری ساده مانند سرماخوردگی از والدین در خواست می گردد کودکان را به منزل بر گردانند.
 • در صورت مشاهده هر گونه بیماری مسری (به غير از اپیدمی آنفولانزا) والدين به وسیله نامه مطلع می گردند. بطور مثال: آبله مرغان
 • لطفا در صورتی که کودک را اشخاصی به غير از والدین از مهد به منزل بر می گردانند، مدیریت مهد را مطلع گردانید.
 • كودكان از آوردن جواهرات اصل بدل و یا اشیای قیمتی جدا خودداری کنند.
 • هر برنامه و جشنی که در مهد کودک بر پا گردد، قبلا به وسیله نامه به اطلاع می رسد.
 • هر اتفاقی که منجر به حتى جزئی ترین صدمه به کودک گردد، والدين مطلع می گردند.
 • در صورت مشاهده هر نوع مشکل فقط با مدیریت مهد کودک مطرح فرمایید.
 • والدین می توانند در ساعت ۱ تا ۲ بعد از ظهر با مربیان تماس بگیرند.
 • هیچ یک از كودكان به تنهایی به توالت نمی روند.
 • از مهر ماه تا خرداد ماه هر سه ماه یکبار جلسه ای با حضور مادران با مربیان هر کلاس برگزار می گردد.
 • روزهای چهارشنبه هر هفته روز اسباب بازی از منزل می باشد. لطفا فراموش نکنید.
 • وسایل خواب کودکان ۱ عدد پتو مسافرتی و محلفه می باشد. لطفا داخل کاور پارچه ای قرار داده و نام کودک را قید نمایند.
 • تحویل کودکان فقط از طریق مدیریت صورت می گیرد. لطفا از رفتن به طبقات جدا خودداری کنید.

تبصره: محترما به اطلاع می رسانیم که حضور کودکان در مهد کودک پس از بیماری با گواهی پزشک امکان پذیر می باشد. از همکاری شما صمیمانه تشکر می نمانیم.


طبق آیین نامه سازمان بهزیستی بند ۷، در صورتی که اولیای کودکی پس از ثبت نام از ادامه استفاده به هر نحوی منصرف شوند، اگر کودک کمتر از یک هفته از خدمات مهد كودك استفاده کرده باشد، شهریه به میزان ۱۵ درصد کسر و اگر بیش از یک هفته استفاده کرده باشد، شهریه به میزان یک ماه حساب می شود.

در ضمن شهریه فروردین ماه کامل دریافت می شود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید