مهدکودک شقایق
در هنگام انتخاب یک مهدکودک به چه عواملی باید توجه کرد؟

در هنگام انتخاب یک مهدکودک به چه عواملی باید توجه کرد؟

1 1 1 1 1

انتخاب یک مهدکودک مناسب برای کودکان یک تصمیم بسیار مهم تلقی می گردد که می توانید برای فرزندتان اخذ نماید. در واقع می بایست قبل از انتخاب مهدکودک آن را متناسب با نیازهای فرزندتان که می تواند محیطی گرم، مثبت و با نشاط و همراه با آموزش های مفید باشد اخذ نمایید.همچنین جستجو در مورد آن و همچنین مربیان مهدکودک و بهترین مهدکودک های تهران می تواند به شما در اخذ تصمیم کمک شایانی کند.

 

نزدیک به محل سکونت


به صورت آنلاین بهترین مهدکودک های تهران را که در نزدیکی محل سکونتتان می باشد را تحقیق کنید.
در واقع شما می توانید از چند ماه قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد آن در وب سایت ها سرچ کنید و با مطالعه و بررسی در قسمت دیدگاه های نظر والدین ها را در مورد مهدکودک ها بررسی کنید که این موضوع می تواند امر بسیار مهمی در اخذ تصمیم باشد.
عمل دیگری که می تواند به هنگام اخذ تصمیم مهم باشد این است بعد از بررسی دیدگاه ها در وب سایت ها می توانید با بررسی عکس ها و تصاویر از فضای مدرسه و کلاس ها و فضای آموزشی بهتر تصمیم گیری کنید.
در هر حال شما می بایست اطمینان حاصل نمایید که که وب سایت های مربوط به مهدکودک ها به روز رسانی است و می تواند در تصمیم گیری بهترین مهدکودک در تهران به شما کمک کند.

 

EQ در واقع درک عاطفی فرزند شما در مواجه با احساسات خود و ارزیابی و کنترل این احساسات می باشد. 

هوش هیجانی چیست و نقش آن در موفقیت کودکان

 


متناسب با سبک یادگیری فرزندتان باشد


برای پیدا کردن آن می بایست به این نکته توجه کنید که نوع یادگیری کودک در تصمیم گیری مهدکودک بسیار مهم است.
در واقع منظور از تناسب با سبک یادگیری این است که اگر فرزندتان از توجه و دقت بالایی برخوردار است می بایست مهدکودکی را با برنامه آموزشی برگزینید که در آن مربیان مهد کودک را بیشتر درگیر کار کند .اگر فرزند شما به صورت مستقل می تواند بهتر یاد بگیرد در این صورت می توانید مهدکودکی را انتخاب کنید که مربیان مهدکودک کمتر برنامه های درسی بپردازند.
اگر نیز از نوع و نحوه یادگیری فرزندتان آگاه نیستید می توانید به صورت آنلاین ارزیابی انجام دهید و در این صورت فعالیت های کودک از آن لذت می برد آگاه شوید.

بررسی زمان رفت و آمد

یکی دیگر از عواملی که در انتخاب مهد کودک می تواند مهم باشد بررسی زمان رفت و آمد کودک است ممکن است که کودک به هنگام رفت و آمد های طولانی مدت آزرده شود.


ارزیابی توسط رتبه های کسب شده

از روش های دیگری که می تواند در اخذ تصمیم به شما راهنمایی کند این است که شما با ارزیابی رتبه های کسب شده توسط مهدکودک ها در هر زمینه از جمله چگونگی آموزش خواندن، نوشتن و یادگیری به کودکان می توانید مهدکودک ها را مورد ارزیابی و سنجش قرار دهید و از بین آن ها بهترین را انتخاب کنید.

 

اعتماد به نفس در کودکان از مهم ترین مسائلی است که باید به آن توجه داشته باشیم. اعتماد به نفس در کودکان زمینه ساز اعتماد به نفس در سال های آینده هر فردی است.

اعتماد به نفس در کودکان


بررسی تعداد مربیان مهدکودک به کودکان

نکته دیگری که می تواند به شما کمک کند این است که شما با بررسی در وب سایت مهدکودک ها به صورت آنلاین یا حضوری به مهدکودک مراجعه کنید و بپرسید که به هر مربی مهدکودک چند کودک برای آموزش و نگهداری واگذار می شود.
ولی در حالت کلی می توان گفت بهترین نسبت برای یک کلاس در مهدکودک این است که به ازای هر مربی 18 کودک اختصاص داده شود.


صحبت و مشورت گرفتن از والدین کودکان

شما می توانید با صحبت و مشورت گرفتن از والدینی که کودکانشان که در آن مهدکودک نگهداری و آموزش می بینند صحبت کنید و اطلاعاتی را که در مورد برنامه های آموزشی و مربیان مد نظرتان است را دریافت نمایید.

بازدید از مهدکودک به صورت حضوری

سعی کنید قبل از اخذ تصمیم به صورت حضوری و با تعیین وقت قبلی برای از کلاس های آموزشی و محیط مهدکودک بازدید کنید.

 

تقویت هوش کودکان از جمله مواردی است که همیشه مورد توجه والدین بوده است. داشتن کودک باهوش، سبب شده است تا آنها به دنبال اقداماتی برای تقویت هوش کودکان خود باشند.

تقویت هوش کودکان


دسته بندی معیارها

منظور از معیارها این است که قبل از بازدید از مهدکودک برای خودتان شفاف سازی کنید، که چه چیزی برای شما از مهدکودک برایتان مهم تلقی می شود از جمله معیاری که میتوان به آن اشاره نمود آیا موضوع تعامل با کودکان دیگر مهم است؟


بررسی ساختار کلاس

با بررسی ساختار کلاس به این نکته پی خواهید برد که آیا کودکان در بازی ها به صورت تنهایی بازی می کنند و یا به صورت گروهی به بازی می پردازند؟ آیا در آموزش به کودکان از پازل و کتاب عکس و رنگ استفاده می کنند؟
بنابراین عواملی که در انتخاب مهدکودک ذکر شد می تواند به شما در انتخاب آن کمک کند تا آنچه را که از یک مهدکودک برای نگهداری و آموزش فرزندتان انتظار دارید ، دست یابید.

برچسب ها: مهد کودک شقایق, بازی کودک, بازی های کودکانه, مهدکودک شقایق, انتخاب مهدکودک, بهترین مهدکودک, فضای مهدکودک, کلاس هاس مهدکودک, فضای آموزشی, سبک آموزش, سبک یادگیری کودک, مربیان مهدکودک, رتبه های کسب شده توسط مهدکودک, بهترین مهدکودک تهران

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید