مهدکودک شقایق
پرورش خلاقیت کودکان|مهد کودک شقایق

پرورش خلاقیت کودکان

1 1 1 1 1

پرورش خلاقیت کودکان یکی از مهمترین و اساسی ترین کار هایی می باشد که خانواده باید در کشف این خلاقیت کوشا باشد. همانطور که می دانید اولین جایی که کودک چشم باز می کند آغوش خانواده می باشد.
خانواده به کودک این امکان را می دهد که خلاقیت های کودکانه اش رشد کند و یا خلاقیت ها و استعداد هایش کور شده و ذوق و شوق کودکانه اش از بین برود. خانواده ها نقش اساسی در پرورش خلاقیت کودکان دارند و بعد از خانواده مهدکودک ها این وظیفه را بر عهده دارند.


ویژگی خلاقیت کودکان


بیشتر خانواده ها خلاقیت کودکان خود را نمی شناسند. خلاقیت کودکان بسیار متفاوت می باشد. در واقع بهتر است بدانید که خلاقیت از ابتدا در درون کودکان نهفته است. خلاقیت کودکان شامل:
 اشیاء را از ابعاد دیگر می نگرند.
 کنجکاو هستند.
 با دقت به رفتار ها و حرکات اطرافیان دقت می کنند.
 تخیلات عجیب از خود نشان می دهند.
 حین انجام کار از خود جسارت نشان می دهند.
 پر جنب و جوش هستند.
 خود را به جای افراد کارتونی ویا شخصیت های تلویزیونی جا می زنند.
 سوال های عجیب و غریب می پرسند.
به طور مثال شما می توانید خلاقیت کودکان را در این ببینید که کودک شما از یک قوطی خالی بازی جدیدی می سازد و در واقع این قوطی خالی برای کودک خلاق شما از هزار اسباب بازی دیگر ارزشمندتر می باشد.

 

حتماً بخوانید: رفتار با کودک دارای معلولیتنقش خانواده در پرورش خلاقیت کودکان


 خانواده در پرورش خلاقیت کودک نقش مهمی دارد رفتار خانواده باید به گونه ای باشد که خلاقیت کودک سرکوب نشود. باید خانواده در رفتار خود دقت کند. بهتر است بدانید:


 باید به خیالات و فکر کودکان پر و بال بدهید.
 اجازه دهید کودکان ریخت و پاش کند.
 حین بازی با او اجازه دهید او قوانین را تعیین کند.
 باید وسایل و ابزار مورد نیاز کودک را مهیا کنید.
 در سن مناسب او را به مهد کودک ثبت نام کنید تا با هم سن های خود در تعامل باشد.
 همراه کودکتان باشید و نیاز های عاطفی او را برآورده کنید.
 اشتباهات کودک را به روی کودک نیاورید و سعی کنید در رفع اشتباه به او کمک کنید.
 همراه کودک برای پرورش خلاقیت کاردستی بسازید.
 هرگز کودکان را با دیگر کودک ها مقایسه کنید.
 او را سرزنش نکنید.
 جنسیت کودک را مورد تمسخر قرار ندهید و کودکانتان را تفکیک جنسیت نکنید.
 به کودک خود نگویید که تو بزرگ شده ای.
 مسئولیت برخی کار ها را به کودکتان بسپارید.

 

حتماً بخوانید: کودک کم استعداد

 

نقش مهد کودک در پرورش خلاقیت کودکان


کودک در رده سنی 5 تا 6 سال باید وارد دنیای اجتماعی شود و با کودکان هم سن خود در ارتباط باشد. مهد کودک بهترین محیط برای این ارتباط می باشد. شهر تهران به عنوان پایتخت در بردارنده ی بهترین مدارس و مهدکودک ها می باشد.
بهترین مهد کودک های تهران باشد و یا مهد کودک یک منطقه ی کوچک مهم این است که نیاز های کودک رفع شود و کودک در محیط مهدکودک احساس خوبی داشته باشد، با کودکان هم سن خود ارتباط داشته باشد و این محیط باعث پرورش خلاقیت کودکان شود.
مهد کودک باید دارای ویژگی هایی باشد:
 محیط امن
 مربی های خوب و کاربلد
 داشتن محیط کافی برای شیطنت های بچگانه کودکان
 آموزش زبان دیگر علاوه بر زبان فارسی
 رفتار مناسب با کودکان
 ارزش دادن به فکر و خلاقیت های کودک

 

حتماً بخوانید: رشد ذهنی کودک


بهتر است بدانید دلیل انتخاب بهترین مهد کودک های تهران فقط به دلیل این نیست که در منطقه ی خوبی قرار دارد. بهترین مهد کودک تهران ممکن است بسیار هزینه ی بالایی داشته باشد اما در واقع مربی های مهد کودک کاملا با صبر و حوصله به تخیلات کودکان پروبال می دهند.
در انتخاب مهد کودک باید بسیار دقت کنید حتی اگر یکی از بهترین مهدکودک های تهران هم باشد شما باید با عملکرد مربی ها آشنا شوید تا به این نتیجه برسید که در بهترین مهدکودک تهران به نیاز های کودک شما پاسخ داده می شود یا خیر.
حتی اگر بهترین مهدکودک های تهران هم اطراف منزل شما باشد زمانی که کودک شما در آن مهدکودک احساس راحتی نکند با بدترین مهد کودک دنیا برایش هم فرقی ندارد و باعث جلوگیری از رشد خلاقیت کودکان می شود.


در محیط مهدکودک کودکان باید این فعالیت ها را انجام دهند:


 خمیر بازی
 نقاشی
 آموزش شعر
 داستان گویی
 ورزش
 آموزش زبان انگلیسی


در مقابل مربی مهد کودک باید این خلاقیت های کودک را تشویق کند و با جایزه کودک را خوشحال کند تا کودک ترغیب شود استعداد های خود را بیشتر بروز دهد.
فرقی ندارد که مهد کودک فرزند شما یکی از بهترین مهد کودک های تهران می باشد یا یکی از مهد کودک های معمولی ،محیط مهد کودک باید به گونه ای باشد که خلاقیت کودکان رشد کند.
بهتر است در حین انتخاب ملاک انتخاب شما این نباشد که چون هزینه ی بالایی دریافت میکنند فلان مهدکودک بهترین مهد کودک تهران می باشد و یا چون در بهترین منطقه ی تهران قرار دارد پس این مهد کودک بهترین مهد کودک تهران می باشد.

بهترین مهد کودک تهران به کودک شما این امکان را می دهد تا استعدادهایش شکوفا شود و خلاقیت هایش پرورش یابد.امروزه در بهترین مهدکودک تهران ویا مهدکودک های پیشرفته خانواده ها می توانند کودکان را از دوربین های مداربسته زیر نظر داشته باشند.

برچسب ها: مهد کودک شقایق, بهترین مهد کودک های تهران, خلاقیت و کودک, آموزش زبان به شیوه فونیکس, آموزش زبان در مهد کودک, ابزارهای یادگیری کودک, قوه تخیل کودکان, پرورش کودک تیزهوش, رشد عاطفه کودک, بازی کودک, بازی های کودکانه, پرورش خلاقیت کودکان, خلاقیت های کودکانه, مهدکودک شقایق

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید