مهدکودک شقایق

درباره مهدکودک شقایق

یک مهد کودک باکیفیت، محیطی محرک و غنی برای فرزندانمان فراهم می کند تا به کودک در کسب آمادگی برای ورود به دبستان و شکوفایی استعدادهایش کمک کند.

در مهد کودک شقایق، کودکان در گروه های کوچک تقسیم بندی شده و تعداد مربیان و کودکان متناسب است. این حالت بهترین فرصت ها را برای رشد و تکامل کودکان ایجاد می کند. ما در مهد کودک شقایق مربیان دوره دیده را برای خدمت و همکاری انتخاب کرده ایم و فرصت هایی را برای مشارکت و حضور والدین و تعامل کارآمد با آن ها فراهم می کنیم.


ویژگی های مهد کودک شقایق عبارت است از:

  • صلاحیت اخلاقی و تحصیلات مربیان
  • تعداد مربیان و انگیزه آنان
  • شاد بودن محیط
  • گروه بندی کودکان در تعداد مناسب به گونه ای که هر مربی زمان مناسب و لازم را برای آموزش و در کنار هر کودک بودن در اختیار داشته باشد
  • متدها و روش های جدید و مبتنی بر یادگیری کودک. کمک به کودکان در جهت کشف استعدادها و توانایی های خویش
  • ارزیابی هوش و زبان و رشد اجتماعی کودکان در هر مقطع سنی.

ولی آن چیزی که بیش از همه موجب موفقیت مهدکودک شقایق و رضایت والدین از این مهد کودک شده است؛

عشق به کار کردن با کودکان و دلسوز بودن نسبت به کودکان است.

یک مربی موفق باید در کنار هوشیاری و صبر، خلاق نیز باشد زیرا خلاقیت مهم ترین خصیصه ای است که باید کسب کند تا روش هایی را به کار ببرد که بتواند با امکانات خوب خود، به همراه کادر مجرب از مربیان و مدیریت باسابقه مهدکودک شقایق، بیشترین سرگرمی، تفریح و آموزش را برای کودکان اجرا نماید.


مهد کودک بر حسب گروه سنی تقسیم می شود به:

گروه سنی شیرخوار (شش ماهگی تا دو سالگی)

این گروه از کودکان در یک طبقه مجزا نگهداری می شوند تا آسایش و آرامش این دسته از کودکان بخاطر شرایطی که دارند، به بهترین نحو تأمین شود. این گروه از کودکان، زیرنظر مربیان باتجربه و کارآزموده که خود مادر هستند، نگهداری می شوند. کودکان در این بخش علاوه بر نگهداری، آموزش های متناسب سنشان را هم یاد می گیرند که تاثیر مستقیم بر توانایی یادگیری کودک در سال های آتی دارد.
در این سن، بهداشت محیط و سایر خدمات به نحو احسن باید رعایت شود تا در آینده ای نه چندان دور کودکانی سالم تحویل جامعه دهیم.

گروه سنی 2-3 ساله (نوپا)

این گروه نیز زیرنظر مربی های باتجربه و آموزش دیده ای خواهند بود که با برنامه های مناسب سن کودکان، فرصت های فراوانی را برای یادگیری و پیشرقت در تمام حوزه های رشد فراهم می کنند. در جریان یک برنامه منظم روزانه، کودکان نوپا حس اعتماد و امنیت پیدا کرده و در زمینه های مختلفی مانند گفتن، شنیدن، مهارت های اجتماعی، مهارت های حرکتی پیشرفت می کنند.

گروه سنی 3-4 ساله

این گروه سنی، تحت نظر یک مربی باتجربه و یک کمک مربی که هر دو مادر هستند و از همه نیازهای کودکان در حال رشد از قبیل رشد اجتماعی، عاطفی، جسمانی، خلاقیت ذهنی و هر زمینه دیگری آگاه هستند، پرورش و آموزش می یابند. هدف مهد کودک شقایق، کسب توانایی ها، فراهم کردن چالش ها و فرصت ها و حمایت از اکتشافات تازه کودکان است. این اهداف، پایه های اولیه شناخت کودکان را با روشی منطقی معنادار و متناسب با رشدشان ایجاد می کنند.

گروه سنی 4-5 ساله (پیش از آمادگی)

اداره این بخش زیرنظر مربیان باتجربه و توانمند است. در این بخش از مهد کودک شقایق، مربی بطور مداوم با کودکان صحبت می کند، به آنها گوش می دهد و حالات متناسب چهره و زبان بدن را برای آموزش مهارت های ارتباطی به کار می گیرد. برایشان داستان های زیاد می خواند و آنها را به همکاری در قصه گویی و همخوانی با ترانه های مهد کودک تشویق می کند تا به کاربرد زبان مشتاق و علاقه مند شوند. در نتیجه اعتماد به نفس کودکان راتقویت می کنند.

گروه سنی 5-6 ساله (پیش از دبستان)

در این سنین، مربیان مجرب مهد کودک شقایق به رشد و یادگیری کودک کمک می کنند تا کودکانمان به افرادی مسئولیت پذیر تبدیل شوند. کودکان در این سن، آماده رفتن به مدرسه، خوب شنیدن و خوب گوش کردن می شوند.

A5
A21
A7
A24
A23
A1
A10
A11
A12
A13
A14
A15
A16
A17
A18
A19
A2
A20
A22
A25
A26
A27
A28
A3
A4
A6
A8
A9

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید